Psí život, z.s.


Zvířata

Pejsek Brit - virtuální adopce

Ne všechna zvířata jsou vhodná ke skutečné adopci, ale přesto potřebují pomoc. Adoptujte si Brita "na dálku" a pomozte mu žít plnohodnotný život!

Adoptujte si Brita virtuálně!

Přispívejte Britovi každý měsíc na jeho péči. Pravidelně Vás budeme informovat, jak se mu daří a jak mu Vaše příspěvky pomáhají. Věříme, že společnými silami zvládneme Britovi zajistit plnohodnotný a důstojný život.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Britovi se o Vánocích 2015 jednou pro vždy změnil život. Srazilo ho auto, byl vážně zraněný a v bezvědomí, ale řidič od nehody ujel. Majitel Brita byl však pán bez domova a neměl peníze na veterináře, a tak Brit zůstal bez jakéhokoli ošetření.

V květnu 2016 jsme se o Britovi dozvěděli my a okamžitě jsme se za ním rozjeli. Našli jsme ho v opravdu zuboženém stavu - byl celý zanedbaný, měl rozsáhlé kožní problémy, byl ochrnutý na zadní nohy, a měl na nich hnisající proleženiny a odřeniny až na kost… V takovém stavu jsme ho tam nemohli nechat. Přesvědčili jsme jeho majitele, aby nám Brita daroval s tím, že mu poskytneme veškerou potřebnou veterinární léčbu.

Vyšetření na veterinární klinice ukázalo, že kromě jiného má Brit i hnisavý zánět močového měchýře. Bylo také zjištěno, že má zlomeninu třináctého hrudního obratle a narušenou míchu, ale že má stále šanci na kvalitní život. Brit byl i přes svůj handicap velmi optimistický pejsek a bojovník …a tak jsme se rozhodli dát mu šanci.

Postupně jsme vyléčili všechny neduhy, a protože kvůli dlouhé časové prodlevě od zranění nebyla operace možná, Brit začal s rehabilitací. V nožičkách se podařilo obnovit reflexy, takže je Brit dokáže částečně používat. 
Bohužel se na nich neudrží, dostal ale invalidní vozík, který mu pomohl k návratu do plnohodnotného života. Díky němu zas lítá venku se psími kamarády jak poděs :-) Brit je neskutečně milý, nekonfliktní, mazlivý a vděčný pes. I přes svůj handicap je Brit veselý pejsek plný života, svůj handicap vůbec nevnímá a jeho záchrana rozhodně měla význam.

Bohužel jako důsledek úrazu Brit nemá pod kontrolou vyměšování. A právě hlavně kvůli tomuto handicapu se nám pro něj nedařilo najít nový domov. Protože si u nás Brit už hodně zvykl a je dost citlivé povahy, nakonec jsme rozhodli ponechat ho trvale v péči naší organizace. Není zavřený někde v kotci, ale pečujeme o něj v domácím prostředí, tak jako o ostatní pejsky.

Brita si tedy nyní můžete adoptovat na dálku a Vámi zvolenou částkou každý měsíc pomáhat s péčí o něj.  Stačí si na této platební bráně zvolit částku, zadat darovat "měsíčně" a poté následovat instrukce.

Náklady na Britovu péči se pohybují kolem 3000 Kč za měsíc a patří do nich zejména rehabilitace, krmení (speciální veterinární dieta kvůli citlivému zažívání) a doplňky stravy (vitamíny, apod.), potřeby spojené s pomočováním - savé podložky, desinfekční potřeby, vlhčené ubrousky, papírové role apod. Dosavadní zkušenost také ukazuje, že se v budoucnosti pravděpodobně nevyhneme ani neplánovaným jednorázovým vyšším nákladům jako je nový invalidní vozíček či nenadálé zdravotní komplikace. Proto podaří-li se vybrat více, dary budeme střádat v jeho fondu pro případ neočekávaných výdajů či nutnou akutní pomoc zvířeti v nouzi a s podobným osudem.

Mockrát děkujeme za Vaši podporu a pomoc. Věříme, že společnými silami zvládneme Britovi zajistit plnohodnotný a důstojný život.

Moc za Brita děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji pejskovi Britovi hezký život a chci se podílet na tom,aby byl i plnohodnotný...tlapku na to.

Milena Černá
250 Kč

Jiří, Bára a Charlie Hnilicovi Valašské Meziříčí.

Nejen Britě přejeme hezké svátky a hodně štěstí.

Jiří a Barbora Hnilicovi
200 Kč

Dobrý den, znám důchodkyni co má pejska se stejným problémem. Má také stejný vozík po zranění způsobeném sražením autem a tak vím jaké má s pejskem starosti a vydání za veterinární péči.Proto jsem se rozhodl poslat finanční příspěvek. Já mám také fenku Kety /yorkshirku/, je to můj pátý pejsek , jsem milovník malých pejsků.Jsem důchodce a tak nemohu přispívat měsíčně.Posílám také na UNICEF a LÉKAŘI BEZ HRANIC na africké zbídačelé a podvyživené děti. Děkuji za vaši činnost ohledně psů a koček. Přeji radostné vánoce a pevné zdraví vám všem. P.S. Prosím o anonymitu - nezobrazovat příspěvek!

Jiří Seidl
600 Kč

Briťáčkovi přeji hodně zdraví do dalšího života.
Prosím zašlete mi potvrzení o daru i za předchozí příspěvek. Moc děkuji Žďárská

Ivana Žďárská
3 000 Kč

Britovi posílám příspěvek a doufám, že se mu daří dobře - přece jen je článek o něm už více jak rok starý - a novější jsem nenašla.

Dárce
1 000 Kč

Velice škaredý příběh, který si tento klučina zažil a je skvělé, že už se má lépe. Doufám, že mu i moje malá částka pomůže. Držím pesticky!

Marie
30 Kč

Držíme i s dcerou palce statečnému pejskovi Britovi a rozhodly jsme se přispívat měsíčně na jeho výživu a nezbytné léčení !!! Brite, drž se - přejeme Ti dlouhý a šťastný život !!! Sondra s Verčou

Sondra

Aby bylo více takových lidí jako jste Vy, zdravím.

Petr Březina

Přeji Britovi hodně zdraví a ať se má k světu! Pokud zašlete občas nějaké fotky, nebo dáte vědět, jak se mu daří, budu jen ráda! :-)

Dárce
300 Kč

Roztomilému Britovi za jeho statečnost a sílu k životu - Brite, ať se ti daří, jsi stále tak veselý a penízky ať ti pomohou ve tvojí léčbě!! Zdraví tě Dana. :-D

Dárce
200 Kč