Šance zvířatům, z.s.


Životní prostředí Zvířata

Kastrační program pro kočky

Spolek Šance zvířatům od roku 2015 aktivně kastruje v oblastech po celém Libereckém kraji. Snažíme se tak pomoci nechtěnému utrpení a pomoci volně žijícím kočkám v dalším nekontrolovatelném množení. Pokud nalezneme kočku s koťátky, snažíme se koťátkům pomoci a najít nový domov. Z tohto programu tak hradíme kastrace a vet. ošetření zvířat. Moc si Vážíme každé pomoci, která pomáhá zlepšit život zvířat v nouzi.

vybíráme od 27.1.2017
17 380 Kč

přispělo

20 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Šance zvířatům z Liberce aktivně kastruje po celém Libereckém kraji od roku 2015. Každý rok se počet vykastrovaných koček zvyšuje a to díky dárcům, kterým tento problém není lhostejný. I když jsme malý spolek, snažíme se pomáhat jak jen se dál. Příspěvky na kastrační program budou použiti přímo na uhrazení veterinárního ošetření - provedení kastrace a následná líčba. A proč toto vlastně děláme a jak děláme? Zde máte pár odpovědí.

Proč kastrovat?

Kastrujte kočky svých rodičů a prarodičů. Nemine týden, kdy bychom neměli nekolik telefonátů od majitelů, kteří po nás chtějí, abychom se postarali o jejich "nadílku" nebo hlášení o kočkách a koťatech na ulici. "Jen jeden vrh..." nebo "My jsme jim našli domovy..." nejsou omluvou. Každé kotě, kterému vy najdete domov, vebere domov kotěti na ulici. Proč je na ulici tolik koček? Protože jich je příliš a spota lidí se dnes stále zdráhá kastrovat nebo situaci řeší zabíjením koťat. Ačkolich bychom rádi pomohli všem, nejsme toho schopni. Proto prosíme každého z vác, aby vzal osud kočičí polulace i do svých rukou. Buďte zodpovědnými majitelem nebo k tomu pomozte své babičce, tetě... Každá vykastrovaná kočka znamená záchranu desítek dalších.

Proč se kastrované kočky vypouští do původních lokalit?

Spoustě lidem je líto koček, které vypouštíme zpět, avšak je obrovský rozdíl mezi kočkou, která zažije socializaci v prvních týdnech života, a mezi tou neochočenou. Divoké kočky jsou již neochočitelné, jsou to zvířata, která by v zajetí trpěla. I u koček, které se nechají pohladit a manipulovat se sebou, avšak jsou zvyklé žít roky na ulici, jsme zaznamenali, že dočasnou péči špatně snášejí. Uvědomme si také, že takových koček může být ve městě i stovky, zatímco my jsme soukromá organizace s omezenou kapacitou... Kastrace je humánním řešením utrpení přemnožených koček v ulicích i v útulcích. Také snižuje riziko přenosu nemocí, které se předávají pářením. Kastrované kočky si hlídají svou lokalitu a počet zvířat se nerozšiřuje.

Zde najdete odkaz na rozhovor ohledně našeho kastračního programu - odkaz zde

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro kocicky od Maki

Maki
500 Kč

Děláte skvělou činnost, držím vám pěsti.

Michaela Tybusová
2 500 Kč

Dar pro kocourka Nika, příp. jinou kočičku...

Lenka Táborská
500 Kč

Kočičky František, Monty, Eliška a Julie posílají pozdrav kočičím kamarádům kteří nemají takové štěstí na šťastný domov :)

Koki&Koki
2 000 Kč

Projekt, ktery si asi ne kazdy troufne verejne podporit, ale podle me je to nejrozumnejsi a nejefektivnejsi zpusob, jak vec resit. Mohli byste zde napsat trochu vic o tom, proc je tohle potreba, aby to i ostatni pochopili? Napr. o skodach, ktere volne zijici kocky zpusobuji v prirode, napriklad lovem volne zijicich ptaku, vcetne tech vzacnych. Diky!

Dárce
2 000 Kč