Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce

Barvy Barmy

Podpořte vzdělávání dětí v uprchlických táborech v Barmě. Jejich rodiny utekly před etnickými nepokoji a násilím. Za váš dar můžeme pořídit školní potřeby pro děti a pomůcky pro učitele. Rodičům dáváme kuřata a učíme je se o ně starat, aby měli vlastní zdroj obživy. Přidejte se!

Barvy Barmy

Chci vybarvit den dětem v Barmě
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

S čím potřebujeme pomoci?
Letos chceme opravit a vybavit 5 škol a rozdat školní pomůcky a hygienické potřeby 1000 žákům. 125 nových rodin se chce zapojit do chovu kuřat. Abychom to dokázali, potřebujeme pomoc českých dárců. Zapojíte se?


Jak Váš dar pomůže?

  • 378 Kč – balíček školních potřeb pro jedno dítě na celý rok
    Color-pencils-icon.png-umfXL6jJ1GtFYWiSbYZdPyNY.png
  • 810 Kč – osivo, hnojivo a podpora pro jednu rodinu
plant-icon-34777.jpg-tDOGuOyBbShFCScBslQpIHpr.jpg
  • 1620 Kč – deset kuřat, krmení a školení pro chovatele
    6CW.png
Vše o Barvách Barmy najdete TADY.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Komentáře dárců

Věřím, že se podaří vybrat celou částku a peníze pomohou potřebným.
Marie Sléhová
378 Kč

Proč pomáháme v Barmě?

Konflikty mezi etnickými skupinami

V roce 2012 muselo kvůli násilí mezi barmánskými buddhisty a muslimskými Rohingyi odejít z domovů přes 143 000 lidí. Většina z nich nyní žije v táborech pro tzv. "vnitřně přesídlené osoby" ve státě Rakhine na západě Barmy. Přes 95 % obyvatel táborů jsou rohingští muslimové.

Rohingyové

Rohingyové čelí různým formám útlaku a nemají občanská práva. V Myanmaru jsou stále považováni za nelegální přistěhovalce ze sousedního Bangladéše a většinou nemají žádné státní občanství. Mnozí Rohingyové ale žijí na území Myanmaru již několik století.

Tábory            

Většina vnitřních uprchlíků žije v provizorních obydlích, tzv. longhousech. Lidé by potřebovali začlenit se mezi obyvatele okolních vesnic, mít přístup k základním veřejným službám a k vhodnému živobytí tak, aby přestali být závislí na humanitární pomoci. V táborech mají lidé ale stále jen omezený přístup ke zdravotní péči, vzdělání a k práci.

tabor.jpg-Y37Xp1vLBI2WNLmHftu%2BpmxB.jpg

Povodně a cyklon

Po povodních v roce 2015 ve státě Rakhine muselo dalších 96 165 lidí opustit své domovy. Cyklon zasáhl 1 tábor v oblasti Sittwe. Zničeno bylo 76 škol a víc než 400 škol potřebuje opravit. Několik tisíc studentů nemá učební pomůcky a nemohou se vzdělávat.

ČTĚTE DÁL

Na Barvy Barmy jsme dosud vybrali 407 249 Kč. Vzhledem k nedávnému cyklonu, který poničil školy a přístřešky v uprchlických táborech kde pomáháme, bude polovina výtěžku sbírky věnována na opravu tzv. longhausů, provizorního ubytování pro uprchlíky. Druhá polovina poputuje na nákup školních pomůcek pro děti a prostředků k obživě pro lidi v táboře, jako jsou sítě nebo kuřata.

UcerG277JCfe0B6015DpQcA.JPG

Založení projektu

Věřím, že se podaří vybrat celou částku a peníze pomohou potřebným.
Marie Sléhová
378 Kč