Nadační fond Seňorina


Osvěta a poskytování informací Senioři

Pomozte nám rozvíjet projekty na podporu pečujících o lidi s Alzheimerovou nemocí

Jak Alzheimerova nemoc vzniká, přesně nevíme. Nevíme ani, jak ji vyléčit. A bohužel jako společnost zatím taky nevíme, jak o pacienty plnohodnotně pečovat a jak podpořit v péči jejich blízké. Péče o člověka s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence je náročná a často vede ke ztrátě kvality života nemocného i pečujícího. V Nadačním fondu Seňorina realizujeme několik osvětových projektů, které pomáhají lidem s Alzheimerovou nemocí, jejich blízkým a pečujícím prožít ještě radostný čas. Snažíme se ulehčit pečujícím v jejich nelehké situaci, kdy jejich blízky onemocněl Alzheimerovou nemocí.

vybíráme od 14.11.2023
500 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomáháme pečujícím, aby se k nim dostávaly praktické informace, odborné znalosti a dovednosti, které činí péči o nemocné snazší. 

Pravidelně vydáváme podcast Aloisovy otázky, který je určen pečujícím, kteří se starají o své blízké s Alzheimerovou nemocí, podporovatelům i široké veřejnosti. Zajímaví hosté a odborníci nám odpovídají na otázky, které rodiny s nemocnými členy trápí a hledají na ně odpovědi. Aloisovy otázky jim je přinesou až domů, ať už jsou kdekoliv. 

Pořádáme ve spolupráci s Alzheimer nadačním fondem setkání Alzheimer Café. Model, který jsme přivezli z Holandska, je o pravidelném setkávání pacientů a pečujících s odborníky. Témata zdravotní, sociální, právní i psychologická a možnost sdílet své pocity s ostatními, jsou velkou úlevou a pomocí. Pro ty, kteří nemohou docházet osobně, setkávání nahráváme a sdílíme na našem youtube kanále.

Na projevy Alzheimerovy nemoci také upozorňujeme našimi charitativními produkty. Jedním z nich jsou Aloisovy ponožky.  Mít každou botu i ponožku jinou, najít v lednici knihu, neumět se správně obléknout a nevědět s kým mluvím, je pro lidi trpící Alzheimerovou nemocí normální. Tato nemoc má mnoho projevů a my jsme si pro vás přichystali pár různých ponožek, abychom upozornili alespoň na jeden z nich. Kvalitní bavlněné ponožky vyrábíme v České republice a balíme v chráněné dílně, kde pracují lidé se zdravotním postižením.

Z každého zakoupeného páru ponožek jde 120 Kč přímo na sbírkový účet, ze kterého je podporováno odlehčovací Centrum Seňorina a ostatní projekty na pomoc pečujícím.

Rozvíjíme projekty na podporu využívání Montessori přístupu, který má jednoduchý princip „Pomoz mi, abych to zvládl sám“. Podpora seniorů nebo nemocných, aby si udrželi co nejdéle svou soběstačnost, pocit sounáležitosti ve skupině, kde je jim dobře, ať už je to rodina nebo kamarádi z mládí, sousedské nebo zájmové spolky. 

Děkujeme Vám, že nám pomáháte rozvíjet naše projekty, které usnadňují pečujícím zvládat náročnou životní situaci.  🩵

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu