MANUS Art Collective z.s.


Kultura, umění a historie

Podpora činnosti spolku MANUS Art Collective

MANUS Art Collective °° umělecký kolektiv, platforma tvůrců a interpretů na poli české taneční scény fungující od roku 2020. Aktuálně se ale potýkáme s finančními problémy a přejeme si férovou odměnu pro všechny, kteří se podílejí na organizaci a celkovém zajištění činnosti a aktivit spolku. Dosažené státní dotace jsou nižší než výdaje spojené s prací jednotlivých členů a organizace projektů a workshopu. Proto volíme touto formou oslovit vás. Podpořením přispějete k tvorbě a chodu originálních inscenací a aktivit v momentě vzrůstu. Budeme rádi když do toho půjdete s námi.

vybíráme od 26.9.2023

Podpora spolku MANUS Art Collective

Celoroční umělecká činnost
2 501 Kč

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
MANUS,  dnes zaštiťující celoroční aktivitu nemalé skupiny lidí, jsou energickou strukturou spolupracující s několika umělci s vlastním produkčním týmem.
V letošním roce odstartovala mezinárodní spolupráce, která se promítá v novém projektu Xposure a v připravovaném workshopu pro širokou veřejnost s názvem Physical body eXposure. Zahraniční kolaboraci vnímáme jako důležitý krok nejen v navázání kontaktů, ale i budoucnosti pro celou uměleckou obec, která umožní pořádání více výměnných zkušeností ať už skrze workshopy, semináře nebo tvůrčí kolaborace. Věříme v sílu tance, divadla a živého umění. Věříme v jeho aktuálnost a důležitost, a tudíž v jeho schopnost propojit diváky, příznivce kultury a odbornou společnost

Xposure
Jedná se o vznik a propojení s umělci z Belgie, Slovenska a Španělska. Projekt začal vznikat v rámci nové tvorby kolektivu The Backyard se zázemím v Belgii. Tvůrčí proces začal v říjnu 2020, díky rezidenci ve studiu K.A.V.K.A. a OC NOVA v Antverpách. Zde začal vznikat první výzkum a příprava projektu.
Název XPOSURE je odvozen od slova expose, kde jde o exposure interního světa, podvědomí a skrytých interních procesů jednotlivce. Xposure pracuje skrze abstraktní a vizuální sdělovacími prostředky založené na specifickém pohybovém materiálu, který reprezentuje vnitřní emocionální konflikt skrz vyjádření ženského těla. 

Physical body eXposure
Workshopu se ujímají umělkyně sídlící v Belgii, a jsou to Júlia Godino Llorens (ESP) a Meike Stevens (NL). 
Dva intenzivní týdny nabídnou hodiny založené na silné fyzikalitě ovlivněné technikou flying low, práci s izolací těla a jednotlivých částí, floorwork. 

Paralelně se zahraničními umělkyněmi budou probíhat přípravy realizace představení Xposure s vybranými tanečnicemi. 


Důležité je pro nás také udržení stávajícího repertoáru.  

Míření je choreografií současného tance, která na scéně propojuje tanec, živou produkci hudby, slova a zpěvu, projekci a light design vytvořené na míru záměru představení. Dílo je inspirováno stejnojmenným kaligramem Guillauma Apollinaira.

Košilice a Okšila kterému se jako inspiračním zdrojem stala nonsensová poezie Christiana Morgensterna a košile. Část oblečení, která má sílu měnit charakter i vystupování ve společnosti. 

The End of Blaho jeautorská výpověď Jolany Šturmové z nasbíraných textů během lockdownu a covidového období karantény. 

NomHades je projektem inspirovaný migrační vlnou a uprchlickým životem. Tento projekt byl mezinárodně podpořen institucí Visegrad Fund a část tvorby vznikla v rámci tvůrčí rezidence v Bakelit Multi Art centrum v Budapešti.

Árbakkinn  obrazové ztvárnění inspirované islandskou poezií, krajinou v nás a krajinou, která nás obklopuje. Árbakkinn byl v roce 2021 podpořen a vybrán do programu Nová krev organizovaného platformou Nová síť.

A příprava nového projektu a roku 2024
Připravujeme nové představení ve spolupráci s výtvarníkem Lukášem Musilem s názvem Čárokraj, který své jedinečné uvedení bude mít na podzim 2024 v prostorách Jatka78.

Více se o nás a našich aktivitách můžete dozvědět s webové stránky >>> https://www.manus-art.cz/
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu