Dítě v srdci, z.s.


Děti, mládež, rodina Hospicová a paliativní péče

Pomáháme rodinám přežít ztrátu miminka

Každý jim můžeme pomoci. Po 12. týdnu těhotenství prožije ztrátu miminka každá šestá rodina. 2400 rodin ročně. Memoryboxy pro rodiny představují hmatatelné vzpomínky, které jsou jedinečnými a zároveň jedinými, které jim zůstanou.

vybíráme od 6.5.2024
259 430 Kč
vybráno 104 % z 250 000 Kč

přispělo

282 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Krabice, kterou nechcete, ale je tím nejcennějším, co vám zůstane.

Odcházela jsem z porodnice bez miminka, ale aspoň něco jsem si mohla v náručí místo holčičky odnést. Bylo to pro mě strašně důležité,“ sdílí maminka Katka (ztráta miminka ve 40. týdnu těhotenství).
Memorybox pomáhá od první chvíle. Dává rodinám možnost být na chvíli rodiči, kterými si být přáli a kterými být nemohou. Mohou si miminko obléct, pochovat v dece, vytvořit si otisky ručiček a nožiček, přečíst miminku pohádku. Velkou roli v memoryboxu hrají dvě naprosto identické háčkované hračky. Jedna hračka zůstává rodičům, druhá zůstává navždy u miminka. Hračka se stává nenahraditelným symbolem jejich miminka.

1 memorybox = pomoc pro 1 rodinu

Za poslední 3 roky jsme rodinám předali 1300 memoryboxů. Rodin, které prožívají ztrátu miminka, je však mnohem více – až 2400 rodin ročně.

Samozřejmě, že bychom si přáli mít prostředky na 1000 memoryboxů. Jsme však realisté a stojíme nohama pevně na zemi.  Přejeme si získat prostředky alespoň na 100 memoryboxů. Hodnota jednoho z nich je 2500 Kč.  Podaří se nám společně dojít k cíli 250 000 Kč? 

Čím více prostředků získáme, tím více rodinám pomůžeme. 

  • DARUJTE JEŠTĚ DNES: I malý příspěvek pomůže na cestě k cíli! 
  • SDÍLEJTE S PŘÁTELI: Dejte o naší kampani vědět ostatním. Čím více nás bude, tím dříve k cíli dorazíme.

Dejte nám vědět, že jste s námi a podpořte nás!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!


Společnými silami jsme vybrali neuvěřitelných 250 000 Kč. 

To znamená nabídneme 100 memoryboxů pro 100 rodin.

Tento úspěch by nebyl možný bez vaší pomoci.  Děkujeme, že jste součástí naší komunity a pomáháte nám v péči o rodiny po ztrátě miminka.

Tým Dítěte v srdci.

Zbývá už jen pár dnů a 15 %


Milí! Do konce naší kampaně na podporu memoryboxů zbývají už jen 3 dny a do cílové částky nám chybí necelých 15 %. Děkujeme vám všem za vaši štědrost a podporu. 💖
Věříme, že společně ještě dokážeme naplnit náš cíl. Držme si společně palce! 

Děkujeme vám z celého 💖!

Tým Dítěte v srdci

Kde naše memoryboxy pomáhají?


Představujeme seznam míst, kde naše memoryboxy pomáhají rodičům po ztrátě miminka. Spolupracujeme s více než polovinou českých nemocnic a porodnic a aktuálně naše memoryboxy nabízí 54 z nich:
Benešov, Brno (4x), České Budějovice, Český Krumlov, Domažlice, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Chrudim, Havířov, Cheb, Ivančice, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jilemnice, Jindřichův Hradec, Kadaň, Klatovy, Kroměříž, Kyjov, Liberec, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nymburk, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha (5x), Prostějov, Rakovník, Rychnov nad Kněžnou, Sokolov, Svitavy, Šternberk, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Valašské Meziříčí, Zlín, Znojmo.

Jen díky vám, dárcům, můžeme postupně seznam rozšiřovat a zajišťovat, aby na všech pracovištích vždy byl memorybox k dispozici pro rodiny po ztrátě miminka. Děkujeme!
 

Co memorybox obsahuje?


V e-mailech a v komentářích na sociálních sítích často dostáváme dotaz, co všechno memorybox obsahuje a proč je jeho hodnota právě taková?

Výsledná částka 2500,- Kč je tvořena z několika částí, které tvoří celý memorybox.

V každém memoryboxu rodiče najdou oblečení pro miminko, dvě identické hračky (jedna pro rodiče, druhá pro miminko), deku na zabalení miminka, sadu pro tvorbu otisků ručiček a nožiček, animovanou knížku pohádek, svíčku, vonný olejíček, brožury a tvořivý sešit pro období truchlení a další potřeby, které se liší podle týdne těhotenství, ve kterém rodina o miminko přišla. Součástí kalkulace je i obal a jsou zde zahrnuty náklady na kompletaci memoryboxů a jejich distribuci do nemocnic či rodinám.

Některé věci nakupujeme, některé pro nás připravují dobrovolníci, bez jejichž pomoci bychom se neobešli. Přispívají háčkování, šitím či tvořením upomínkových předmětů. Na Facebooku máme skupinu Tvoříme pro Dítě v srdci a pokud rádi tvoříte, rádi vás ve skupince přivítáme.

A právě díky našim podporovatelům, darům a tvořilkám můžeme do nemocnic a rodinám dodávat memoryboxy zcela bezplatně.

Více informací přinášíme i na webu: https://ditevsrdci.cz/cz/memoryboxy


Potvrzení o daru


Děkujeme všem za podporu memoryboxů Dítěte v srdci, terapeutické pomůcky, která pomáhá rodinám po ztrátě miminka. 

V souvislosti s vašimi dary se nás často ptáte, zda dostanete potvrzení o daru. ANO,  POTVRZENÍ DOSTANETE.

Zasíláme ho automaticky na začátku každého kalendářního roku, kdy jej můžete využít v zúčtování daně z příjmu. Přijde vám automaticky do e-mailu, který jste uvedli při platbě daru.

Děkujeme za vaši podporu!

PŘEDÁNÍ MEMORYBOXŮ V OLOMOUCI


Říká se, že jedna fotka někdy vydá za několik slov. Sdílíme fotografii z úterního předání memoryboxů ve Fakultní nemocnici Olomouc, se kterou spolupracujeme již několik let. O víkendu jsme od zdejšího zdravotnického týmu dostali prosbu o dodání nových memoryboxů.
 
Memoryboxy do rukou MUDr. Jana Hálka, předního českého neonatologa působícího v Olomouci, předala za Dítě v srdci osoba nejpovolanější - naše paní ředitelka Štěpánka Pokorníková.  Nemocnici v Olomouci patří velký dík za spolupráci a všem našim dárcům patří obrovské poděkování za podporu. Protože díky vám, milí dárci, můžeme prostřednictvím memoryboxů pomáhat dalším rodinám. DĚKUJEME!Děkujeme vám!


Dnes ráno jsme v naší kampani dosáhli úžasného milníku  100.000 Kč! Částka představuje 40 memoryboxů,  které pomohou 40 rodinám po ztrátě miminka.

A to díky vám!  Bez vás bychom to nedokázali.

Děkujeme za vaše dary, podporu a nádherné reakce a vzkazy. Dáváte nám vědět, že vám na naší kampani záleží a chcete společně s námi rodinám pomáhat. Moc si toho vážíme!

Budeme rádi, pokud kampaň budete sdílet se svými přáteli či blízkými. Čím více nás bude, tím dříve dorazíme k cíli a pomůžeme více rodinám.

Jste skvělí a moc děkujeme!

Tým Dítěte v srdciZaložení projektu

Děkujeme! Za každou smutnou maminku i tatínka, kteří ví, že v tom nejsou sami..

Jana B.
1 000 Kč

❤️

Dítě v srdci, z.s.

.

Dárce

Chci vám moc poděkovat za to že jste.
25.2. Jsem přišla o svého chlapečka v 38tt.
Byla to velká rána a stále také je. Ale vaš memory Box nám dal krásné vzpomínky na našeho chlapečka. A za to jsem moc vděčná . ♥️

Kristýna Rojková
500 Kč

Moc děkujeme za Váš vzkaz. Je nám moc líto, že jste musela otevřít náš memorybox... Děkujeme, že píšete, co pro Vás znamenal a co pro Vás nadále znamená. Je to pro nás motivací stále naše služby rozvíjet, navazovat nové spolupráce s nemocnicemi. Děkujeme a přejeme už jen to dobré! ❤️

Dítě v srdci, z.s.

Děkuju za možnost se se svou holčičkou rozloučit tak hezky. Memorybox byl obrovskou pomocí a jsem vděčná, že se nám dostal do rukou.

Martina
1 000 Kč

❤️ Je nám líto, že jste musela náš memorybox otevřít... děkujeme za Váš vzkaz. Je pro nás důvodem, abychom v naší činnosti nepolevovali... Děkujeme za podporu. ❤️

Dítě v srdci, z.s.

Děkujeme za to že jste.

Michal A Ilona Krejčí
15 000 Kč

❤️ A my děkujeme za podporu! Za obrovskou podporu! Děkujeme!❤️

Dítě v srdci, z.s.

Sama jsem si touto zkušeností prošla, děkuji za Vaši smysluplnou práci a držím palce k vybrání cílové částky.

Martina
500 Kč

Děkujeme a objímáme ❤️

Dítě v srdci, z.s.

Jen si představuju, jaká bolest to je. Ale mít nějakou vzpomínku je moc důležité, proto chci tento projekt podpořit. Držím palce, ať se podaří vybrat cílovou částku.

Kristýna
350 Kč

Děkujeme moc za podporu ❤️ Věříme, že cíle dosáhneme a nabídneme memorybox více rodinám, které jej bohužel budou potřebovat. Děkujeme. ❤️

Dítě v srdci, z.s.

Dítě v srdci má obrovský podíl na tom, že jsem život po odchodu mé Taminky do nebe nevzdala. Je mi tak líto všech maminek, které o děťátko přišly (nebo teprve přijdou, ale ještě netuší) a jsou na úplném začátku, kde je jen prázdno a štěstí v nedohlednu. ♡

Petra Štěrbová

Peťo, moc děkujeme za Vaše slova. Na příběh Tami nezapomeneme. Ani na Vaši energii, sílu a odhodlání v Cukroví pro Tami.... ❤️❤️❤️ Slova asi nejsou potřeba... Víme... ❤️❤️❤️

Dítě v srdci, z.s.

❤️

Tereza Fořtová

Děkujeme Vám za podporu! ❤️

Dítě v srdci, z.s.

Sami doma jeden memorybox máme a jsme za něj velmi vděční ❤️

Michaela Beranová
500 Kč

Děkujeme Vám za vzkaz i podporu. Je to pro nás další motivací... Přejeme jen to dobré... ❤️

Dítě v srdci, z.s.