Nadační fond pro Pelhřimovsko, nadační fond


Zvířata

Kočičí matematika/Projekt 2024

Kočičí matematika je v podstatě jednoduché počítání s tragickými následky. V našich klimatických podmínkách může mít kočka koťata i 3x do roka, průměr je 6 koťat ve vrhu. Pokud jsou polovina z nich samičky, které mohou rodit další koťata už v půl roce života, máme tu do roka dalších 9x18 nových koťat plus cca 18 od původní maminky, což je rázem neuvěřitelných 180 koťat od jedné nevykastrované kočičky za jeden rok a tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

vybíráme od 2.3.2024

Buďte štědří pro dobrou věc.

Váš dar pomůže humánně řešit nechtěná koťata. Děkujeme.
3 000 Kč
vybráno 3 % z 100 000 Kč

zbývá

254 dní

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Přemnožené bezprizorní  kočky, o které se nikdo nestará a nikdo je nekrmí, se svým způsobem dokážou za určitých podmínek o jídlo postarat. Ale ve svém okolí potom loví nejenom přemnožené hlodavce, ale všechny druhy ptáků, hmyzu, ještěrek a netopýrů a dalších živočichů prospěšných nám všem.

Tyto kočky jsou často nemocné a tyto nemoci mohou šířit dál mezi ostatní zvířata. Přežívají a často umírají nedostatkem péče strašným způsobem ve strašných podmínkách, především pak malá nechtěná koťata. Můžeme to změnit.

"Hlavním cílem našeho spolku je regulovat počty bezprizorních a zbídačených koček v regionu a zamezit jejich dalšímu nekontrolovatelnému množení prostřednictvím realizace kastrací v co nejširším měřítku", vysvětluje v žádosti o pomoc Hana Pípalová ze spolku Mikeš HB z.s. Zvířecí depozitum Pelhřimov.

"Osvětovou činností a oslovením zástupců měst a obcí v regionu se nám v předchozím roce podařilo s některými navázat kontakty a dohody o financování kastrací koček odchycených na území jejich obce.

Máme s touto činností bohaté zkušenosti z let minulých,
umíme odchytit i kočky plaché a divoké, máme na to potřebnou techniku a předepsaná školení. Máme malou síť veterinárních lékařů, kteří jsou ochotni nám kastrace za přijatelnou částku provádět, chybí nám však finance od obcí, kde se zatím dohoda s jejich představiteli nepodařila zrealizovat, ale my se nevzdáváme a osvětově působíme nadále i na ně. I v těchto obcích odchyty provádíme. Máme vyzkoušeno, že personálně, technicky i veterinárně kastrace zvládat umíme, chybí nám však dostatek finančních prostředků.

Jsme sehraný tým. Máme techniku. Máme zázemí na veterinárních pracovištích. Jsme vyškolení. Umíme fungovat v extrémních situacích. Jsme nohama na zemi, víme, že i tato naše činnost má své meze a hranice, které nedokážeme překonat. Máme odhodlání a jasný cíl.
V roce 2023 zrealizovali 360 kastrací, v roce 2024 jich plánujeme 510 a v roce 2025 stejný počet."

Děkujeme za Váš dar.
https://www.facebook.com/kocicidepozitumPE/

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu