Pomáhejte s PwC Česká republika.

Již se vybralo: 328 201 Kč

Děkujeme!

Pomáhejte s PwC Česká republika.

Děkujeme za váš zájem, sbírka byla ukončena.

Darovat bylo možné do 13. prosince 2019.  

Již se vybralo

328 201 Kč
Děkujeme!
284 dárců

Děkujeme za váš zájem, sbírka byla ukončena.


Nominované příběhy a zapojené neziskové organizace:

 • Terezina cesta do Carnegie Hall. Naše kolegyně Tereza Svitáková vystupuje s úspěšným amatérským sborem Cancioneta Praga a příští rok v dubnu může zpívat v Carnegie Hall. Takovou příležitost dostanete jednou za život, ale není to zadarmo. Aby si svůj sen mohli splnit, potřebují jeden milion korun. Svým příspěvkem jim pomůžete pro všechny členy sboru zaplatit letenky a ubytování v New Yorku. Jejich zpěv pak na koncertu Music for Women’s Voices bude patřit i vám.
  Nominovala: Tereza Svitáková
 • Polohovací rehabilitační postel pro Samuelka. Samuelkovi Jakubíkovi je pět let, ale na dětském hřišti ho nepotkáte. Od narození trpí těžkým poškozením mozku a vývojově zůstal na úrovni malého miminka, nedokáže se sám posadit ani postavit. Starají se o něj milující rodiče, kterým by v péči o něj pomohla polohovací rehabilitační postel. Ta stojí čtyřicet až padesát tisíc korun. Váš příspěvek Samuelkovi pomůže dívat se na svět z lepšího úhlu.
  Nominovala: Lenka Krupová
 • Zdravotní pomůcky pro Sofinku. Sofinka Petrovická se narodila se zákeřným onemocněním, spinální svalovou atrofií, která je stále kauzálně neléčitelná. Bez léčby se takové děti dožívají dvou až tří let. Její rodiče se nevzdali a našli v USA studii na lék, který by měl děti s touto nemocí zachránit před nepřízní osudu. Sofinka byla do této studie zázrakem a velkou pílí rodičů přijata a tak se celá rodina přestěhovala na rok do Bostonu, kde se Sofinka po podání genetické léčby podruhé narodila. Nyní jí jsou dva roky, denně poctivě cvičí a dělá velké pokroky. Její osobnost rozkvétá každým dnem. Vaším darem přispějete rodině na kompenzační pomůcky, terapie a rehabilitační cvičení, která budou Sofinku provázet celý život. Zdravé dítě je obrovský dar! Sofinka má díky Vaší pomoci velkou naději se svým kamarádům co nejvíce přiblížit a užívat si tak s dopomocí rodiny a s kompenzačními pomůckami normální veselé dětství. Celý příběh najdete na www.nadejeprosofinku.cz
  Nominoval: Jaroslav Rummler
 • Lázně a rehabilitace pro Johánka. Naše brněnská kolegyně Hanka je maminkou Johánka, který se narodil s vážnými zdravotními problémy. Společně ale s úsměvem zvládají četná lékařská vyšetření, operace a zákroky. Pomozte jim neztrácet optimismus. Váš příspěvek jim pomůže zaplatit nezbytné logopedické pomůcky, rehabilitace nebo lázně a Johánkovi pokroky budou tím největším poděkováním.
  Nominovala: Radka Košťálová
 • Notebook pro talentovaného Kubíka. Jakub Janoušek ve svých devíti letech programuje roboty a od roku 2018 v soutěžích s mezinárodní účastí válcuje tvrdou konkurenci patnáctiletých a starších hochů. A to i přesto, že nemá svůj vlastní počítač, jelikož si ho jeho rodina, která se stará také o Jakubovu vážně nemocnou sestru, nemůže dovolit. Díky Vašemu daru Kubík najde pod stromečkem notebook HP Pavilion 15-bc503 7GT97EA s rozšířenou RAM na 32 BG za dvacet šest tisíc korun. Až pak jeho talent zazáří na mezinárodní soutěži Istrobot v Bratislavě, na kterou rodiče použijí zbylé peníze, bude to i Vaše zásluha. Seznamte se s Jakubem
  Nominoval: Tomáš Leixner
 • Internet a satelitní televize pro Petra. Petr Kokeš žil spokojený rodinný život, založil střelnici, kde spojil svůj koníček s podnikáním a dařilo se mu. Do doby než ho klient, který si chtěl odnést zbraň střelil zezadu do hlavy. Petr zázrakem přežil, ale nakonec zůstal bez rodiny a ochrnutý na levou polovinu těla. Nemluví a neobejde se bez pomoci. S lidmi kolem sebe komunikuje prostřednictvím počítačové klávesnice, na kterou píše třesoucí se pravou rukou.  Díky Vašemu příspěvku bude mít Petr na příští rok zajištěný internet, satelitní televizi a potřebnou  techniku, bez které nemá spojení s vnějším světem a z invalidního důchodu ji nezaplatí.
  Nominoval: Jan Junger
 • Pomoc pro Marka uvězněného ve vlastním těle. Zákeřný vir encefalitidy uvěznil dvanáctiletého Marka v jeho vlastním těle, když během několika dní v roce 2016 ochrnul a byl mu diagnostikován syndrom, při které dochází k ochrnutí všech svalů ovlivnitelných vůlí s výjimkou očních. Ze zdravého kluka se tak stal kvadruplegik, který se dorozumívá pouze mrkáním, je odkázán na dýchací přístroje a pomoc okolí, ale je plně při vědomí, vnímá, rozumí a pamatuje si. Váš příspěvek pomůže jeho rodině zaplatit nezbytnou nepřetržitou péčí a Markovy rehabilitace.
  Nominoval: Petr Špiřík
 • Vozíček pro Kryštůfka. Kvůli dětské mozkové obrně nemůže čtyřletý Kryštůfek za svými kamarády běhat, ale prohání je na vozíčku. Ten se naučil ovládat ve dvou a půl letech a díky němu si hraje s dětmi ve školce nebo závodí v orientačním běhu. Ze svého prvního vozíku ale už vyrostl a nový vozík určený aktivním dětem stojí sedmdesát tisíc korun. Díky Vašemu daru zůstane Kryštůfek samostatný a jeho rodičům přispějete na specifickou péči o něj.
  Nominovala: Eva Janáková
 • Bátor Tábor pro malé onkologické pacienty. V roce 2020 se v Česku poprvé uskuteční tábor pro dětské onkologické pacienty a jejich rodiny. Naváže na pravidelný mezinárodní akci v Maďarsku. Dětem přináší zážitky na celý život a hlavní důraz klade na získávání zkušeností. Zatímco děti zažívají spoustu dobrodružství, 24 hodin denně o ně pečují – takřka neviditelně –vynikající lékaři, sestry, dietetici a fyzioterapeuti. Tábor tak léčí formou zábavy. Máte šanci podpořit skvělý nápad.
  Nominovala: Olha Yushchenko
 • Fond ohrožených dětí. Fond ohrožených dětí pomáhá týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem v ČR. Poskytnuté prostředky využívá na na úhradu nákladů spojených především s aktivitami, které dětem umožní rozvoj jejich osobnosti a dovedností, nové pozitivní zážitky, které mohou nahradit to negativní, co tyto děti před příchodem do Klokánku zažily.
 • Linka bezpečí. Každému se občas stane, že se dostane do situace, se kterou si neví rady. Na Lince bezpečí proberou s dětmi jakékoliv trápení. Každý den pomůže 500 dětem v nouzi. Dalších 1000 dětí se nedovolá. Pracují nonstop, ale nestačí to. Svým darem můžete přispět na zvýšení počtu hovorů, které mohou pomoci ulehčit dětské trápení.

Děkujeme, že pomáháte.

Děkujeme za váš zájem, sbírka byla ukončena.

Nadace Via
KULTURA, UMěNí A HISTORIE

Terezina cesta do Carnegie Hall

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Polohovací rehabilitační postel pro Samuelka

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Zdravotní pomůcky pro Sofinku

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Lázně a rehabilitace pro Johánka

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Notebook pro talentovaného Kubíka

Nadace Via
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Internet a satelitní televize pro Petra

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Pomoc pro Marka uvězněného ve vlastním těle

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Vozíček pro Kryštůfka

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA
FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVí

Bátor Tábor pro malé onkologické pacienty

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA

Fond ohrožených dětí - Pomáhejte s PwC Česká republika

Nadace Via
DěTI, MLáDEž, RODINA

Linka bezpečí - Pomáhejte s PwC Česká republika