Opera studio Praha


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Podblanické tóny

Festival, který vznikl z podnětu obyvatel Podblanicka. Festival navazuje na dlouholetou tradici Festivalu Podblanický podzim, kterému nehodlá konkurovat, avšak být hodnotným nástupcem.  Festival se koná v termínu od září do listopadu na širokém území Podblanicka. Letošní ročník vznikl za spolupráce s městy Vlašim, Poříčí nad Sázavou, Čerčany, Trhový Štěpánov a Benešovem.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Festival Podblanické tóny Vám nabízí v letošním roce pět koncertů. Uslyšíte nejkrásnější melodie opery a operety, Kytarové duo Manera, zazní komorní verze Prodané nevěsty a koncert Pět tváří Mozarta nabídne Mozartovu tvorbu od sólové, přes komorní a oratorní až po tu operní. S festivalem se rozloučíme Malou slavnostní mší G.Rossiniho. 
 
První ročník festivalu Podblanické tóny začíná se vším všudy! 
Nejkrásnější melodie opery a operety. Komorní orchestr, balet a sólisté opery a operety. 
Těšit se můžete na melodie z operet Netopýr, Polská krev, Veselá vdova nebo Cikánský baron. 
S operou nahlédneme k Bizetově Carmen, zastavíme se u Rusalky, ale setkáme se také s Komedianty, nebo Prodanou nevěstou. 
To vše doplněné baletem a hlavně úžasnou atmosférou ! 🙂 
Mezi solisty uslyšíte Nikolu Uramovou, Milana Vlčka, Michaela Kubečku ad. 
 
Duo Manera ve svém projektu “Od španělské hudby k nám” ve svých vlastních úpravách propojuje hudbu latinskoamerickou, španělskou a českou. Zazní skladby A. Barriose Mangoré, který byl velkým obdivovatelem hudby J.S.Bacha, a dokonce jako první hrál jeho kompletní loutnové suity na kytaru. K velikánům španělské hudby jistě patří Isaac Albéniz, kterému byl udělen ve Francii Velký kříž čestné legie. Tárregova hudba patří k nejhranějšum v kytarovém reperoáru a Milan Tesař zanechal velký odkaz nejen kytarové tvorbě 20. století. Mnoho skladeb z tohoto programu bylo psáno původně pouze pro jednu kytaru, či dokonce pouze pro klavír, Duo Manera nabízí vlastní úpravy těchto skladeb pro 12 strun. 
 
Nejznámější opera Bedřicha Smetany ve zkrácené verzi v krásných krojovaných kostýmech s hereckou akcí, v níž je jedním z hybatelů děje je vypravěč. 
 
Pět tváří Mozarta představí virtuózní skladby W. A. Mozarta pro soprán, housle a klavír. Zpívá Eva Benett. 
 
Petite messe selennelle, G.Rossini Festival zakončí v divadle Pošta. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu