Nadační fond pro Pelhřimovsko, nadační fond


Hospicová a paliativní péče

Doma a bez bolesti s charitní péčí Iris/Projekt 2024

Ruku v ruce s rostoucím povědomím o možnostech domácí hospicové péče stoupá i zájem o ni. Boj s covidem-19, který byl nucen svádět zejména personál nemocnic, přidal rodinám důvod, proč nechtějí dopustit, aby jejich blízcí s nevyléčitelnou diagnózou umírali v těchto zařízeních. Domácí péči o nemocného jim velmi usnadní pomoc a podpora zkušených zdravotníků, na které se mohou ve dne v noci obrátit. Tento projekt pomůže dofinancovat zdravotní služby Domácí hospicové péče Iris tak, aby i nadále mohly být poskytovány všem klientům zdarma a co nejlépe naplňovaly individuální potřeby každého pacienta a jeho rodiny.

vybíráme od 2.3.2024

Buďte štědří pro dobrou věc.

Váš dar pomůže velmi lidské službě. Děkujeme.
3 000 Kč
vybráno 3 % z 100 000 Kč

zbývá

254 dní

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Kdo má to štěstí, že si může vybrat, přeje si trávit svoje poslední chvíle se svými milovanými a skonat doma. Ačkoli je péče o umírajícího náročná a vyžaduje od jeho blízkých pevné rozhodnutí a ještě pevnější vůli, rodiny, které si takovou zkouškou projdou, by nevolily jinak. Vědí, že pro milovaného člověka udělaly vše, co mohly, včetně toho nejláskyplnějšího gesta – nenechaly ho na jeho poslední cestě samotného a byly mu nablízku až do konce.

Dominika Dufková, zodpovědná za projekt, nám v žádosti o pomoc napsala: "Zajistit finance prostřednictvím tohoto projektu je nutné nejen v zájmu dalšího rozvoje služby, ale i pro udržení stávající kvality a rozsahu péče, která mj. zahrnuje veškeré (často velmi nákladné) léky k tlumení bolesti i nepřetržité pohotovosti sester a lékařů, kteří jsou 24 hodin denně 7 dnů v týdnu připraveni ke konzultaci a výjezdu do domácnosti.

S domácí hospicovou péčí máme již šestnáctiletou praxi, která nám dala rozsáhlé zkušenosti a dobrou pověst. Kvalitu služby dokládá opakovaný meziroční nárůst zájmu o ni."

"Službu poskytujeme na území celého pelhřimovského okresu s přesahem za jeho hranice. Zároveň spolupracujeme s Domovem pro seniory Pelhřimov a Domovem pro seniory Humpolec, neboť také klienti pobytových zařízení si přejí zůstat na sklonku života ve svém přirozeném prostředí, kde se cítí být doma. Naší cílovou skupinou jsou lidé v pokročilém stadiu nevyléčitelné nemoci a jejich rodiny, které potřebují naši pomocnou ruku a podporu. Jsme připraveni poskytovat i dětskou paliativní péči."


"Podaří-li se nám tímto projektem zajistit dofinancování osobních a materiálových nákladů, bude to samozřejmě mít pozitivní dopad na pracovnice Domácí hospicové péče Iris, které budeme moci za jejich důležitou a obětavou práci odměnit, jak si zaslouží. Zbydou-li nám finance na další rozvoj služby, budou z toho profitovat všichni klienti, kteří se na nás v budoucnu obrátí."

Děkujeme za Váš dar.
https://pelhrimov.charita.czPodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu