NADĚJE


Děti, mládež, rodina

Naděje pro dětskou duši

Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu. Podpořte naše Centra duševního zdraví, abychom společně zajistili včasnou a kvalitní pomoc dětem s bolavou duší.

vybíráme od 9.10.2023

POMOC DĚTEM S BOLAVOU DUŠÍ

197 328 Kč
vybráno 132 % z 150 000 Kč

přispělo

70 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Naše Centrum duševního zdraví v Terezíně ročně pomůže 70 dětem a dospívajícím v okrese Litoměřice. Vzhledem k vysoké poptávce po službě otevřeme na začátku roku 2024 další dvě nová Centra v Chomutově a Žatci. Tímto rozšířením ročně zlepšíme život více než 150 dětem a jejich rodinám, které by jinak čekaly na odbornou podporu až půl roku.

Bezplatnou podporu poskytujeme dětem a dospívajícím od 7 do 18 let. Nejvíce našich klientů je ve věku od 14 do 15 let. Jedná se o období, kdy teenageři hledají sami sebe a často se u nich vlivem různého napětí a stresu mohou objevit psychické problémy. Konkrétně pomáháme jak dětem, které již mají diagnostikováno duševní onemocnění, mají svého psychiatra, a jsou v procesu léčby, tak rovněž dětem, které jsou ohroženy tím, že by u nich mohlo propuknout duševní onemocnění. V obou případech nabízíme socioterapeutickou podporu dítěti i rodičům, neboť náročná situace nezletilého se promítá do fungování celé rodiny. 

U našich klientských dětí nejčastěji řešíme následujícími problémy: poruchy osobnosti, sebepoškozování a sebevražedné tendence, poruchy příjmu potravy, deprese a úzkosti, závislost na sítích, šikana, poruchy chování či problémy se sexuální orientací.

Výtěžek ze sbírky zajistí pokrytí chybějících nákladů na provoz a školení pracovníků našich Center a přispěje ke zlepšení dostupnosti a kvality našich služeb. Děkujeme.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

📰 Město Klášterec nad Ohří na Facebooku

📢 DNES SI PŘIPOMÍNÁME GIVING TUESDAY NEBOLI SVĚTOVÝ DEN ŠTĚDROSTI 👧👦🧡
Naše #givingtuesday výzva má jasné přání.
Umožnit dětem s bolavou duší včasnou a kvalitní POMOC!
Výtěžek ze sbírky zajistí pokrytí chybějících nákladů na provoz a školení pracovníků našich Center a přispěje ke zlepšení dostupnosti a kvality našich služeb.
Přispět můžete níže 👇
https://tinyurl.com/29br9enb

Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu.
Centrum duševního zdraví v Terezíně, provozované organizací Naděje, ročně pomůže 70 dětem a dospívajícím. Vzhledem k vysoké poptávce po službě otevře Naděje na začátku roku 2024 další dvě nová Centra v Chomutově a Žatci. Tímto rozšířením ročně zlepší život 150 dětem a jejich rodinám, které by jinak čekaly na odbornou podporu až půl roku.

Naděje poskytuje bezplatnou podporu dětem a dospívajícím od 7 do 18 let. Nejvíce klientů má ve věku od 14 do 15 let. Jedná se o období, kdy teenageři hledají sami sebe a často se u nich vlivem různého napětí a stresu mohou objevit psychické problémy.

Konkrétně je pomoc poskytována jak dětem, které již mají diagnostikováno duševní onemocnění, mají svého psychiatra, a jsou v procesu léčby, tak rovněž dětem, které jsou ohroženy tím, že by u nich mohlo propuknout duševní onemocnění.
V obou případech je socioterapeutická podpora nabízena dítěti i rodičům, neboť náročná situace nezletilého se promítá do fungování celé rodiny.
U dětí se nejčastěji řeší následujícími problémy: poruchy osobnosti, sebepoškozování a sebevražedné tendence, poruchy příjmu potravy, deprese a úzkosti, závislost na sítích, šikana, poruchy chování či problémy se sexuální orientací.

Staňte se součástí celosvětového dárcovského hnutí, každý projev štědrosti se počítá! 🧡🧡🧡

Zdroj: facebook.com/MestoKlasterecNadOhri/

📰 Město Lovosice na Facebooku

🌟NADĚJE pro Ústecký kraj představuje i Naději pro dětskou duši! 👧👦

Psychické problémy u dětí stále narůstají. Včasná odborná pomoc hraje klíčovou roli v prevenci zhoršení situace a v zabránění myšlenkám na sebevraždu.🧠 Vzhledem k vysoké poptávce po službě Naděje otevírá na začátku roku 2024 další dvě nová Centra v Chomutově a Žatci. 🎉

Podporou Centra duševního zdraví můžete aktivně přispět k poskytování včasné a kvalitní pomoci dětem s citlivou duší. 🤍

📲Vaše finanční příspěvky na www.darujme.cz/detskaduse umožní pokrytí nákladů spojených s provozem a školením pracovníků našich center. 💙

🏫 Centrum duševního zdraví v Terezíně již nyní poskytuje bezplatnou pomoc dětem ve věku od 7 do 18 let v následujících oblastech: 
  • Poruchy osobnosti, sebepoškozování a sebevražedné tendence 
  • Poruchy příjmu potravy 
  • Deprese a úzkosti 
  • Závislost na sítích 
  • Šikana 
  • Poruchy chování 
  • Problémy se sexuální orientací
Přispějte a podpořte dobrou věc. Nikdy nevíte, kdy bude někdo ve vašem okolí potřebovat podobnou pomoc. Děkujeme vám za vaši podporu! 🌈💙

Zdroj: facebook.com/meulovo.cz/posts/744867347673852

📺 Robert Krejčí v Ponte Reports: Většinou jde o problém celé rodiny

Každý z nás se občas necítí fit. Není mu dobře po těle ani na duši. Ať už jde o seniory nebo dospělé. Své psychické bolesti a problémy ale prožívají i děti a teenageři. A nejde zrovna o malou skupinu těch, kteří potřebují pomoct. Na základě poptávky a zoufale dlouhého čekání na psychologické odborníky vzniklo před nedávnem Centrum duševního zdraví pro děti a mládež v Terezíně. Co nejvíce trápí dnešní děti a teenagery? Jak s nimi komunikovat, jak nastavit hranice, pokud vůbec nějaké hranice nastaveny být mají a kolik mladých dneska potřebuje vyhledat odbornou pomoc? Nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

📰 Litoměřicko24: NADĚJE vyhlásila Sbírku pro bolavou dětskou duši

Víte, že Centrum duševního zdraví pro děti a mládež v Terezíně, které provozuje organizace NADĚJE, ročně pomůže sedmdesáti dětem a dospívajícím z celého litoměřického okresu? Mladých lidí, kteří by potřebovali odbornou pomoc, přitom neustále přibývá. NADĚJE se proto rozhodla, že Centrum duševního zdraví otevře také v Žatci a v Chomutově. Potřebuje k tomu ale pomoc veřejnosti. Vyhlásila proto veřejnou sbírku.

Celý článek: litomericko24.cz/2023/11/05/nadeje-vyhlasila-sbirku-pro-bolavou-detskou-dusi/

📰 e-Žatecko: V Žatci vznikne Naděje pro dětskou duši

Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu.

Celý článek: e-zatecko.cz/zpravy/5855-v-zatci-vznikne-nadeje-pro-detskou-dusi

📰 Město Žatec: Naděje pro dětskou duši

Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu.

Celý článek: mesto-zatec.cz/mesto/aktualne/dalsi-zpravy/nadeje-pro-detskou-dusi-3736cs.html

📰 Město Kadaň na Facebooku: NADĚJE pro spirit

Milí přátelé, 🌟🙏❤️
děti a mládež potřebují naši pomoc více než kdy jindy. Centrum duševního zdraví v Terezíně, provozované organizací Naděje, již pomáhá 70 dětem a dospívajícím ročně. 🤝🧡🌼

V novém roce 2024 plánuje Naděje otevřít dvě nová Centra v Chomutově a Žatci, což znamená podporu pro dalších 150 dětí a rodin, které by jinak čekaly na odbornou pomoc i více než půl roku. 🏥🌈👨‍👩‍👧

Naděje poskytuje bezplatnou podporu dětem ve věku 7-18 let, a společně můžeme změnit jejich životy. Podpořte Centra Naděje, aby zajistila včasnou a kvalitní pomoc. 🤗💪🌻

Dejte šanci těm, kteří to potřebují nejvíce. 🌹💖🙌

Děkujeme za vaši podporu! 🙏🌟❤️

Zdroj: facebook.com/photo/?fbid=741115698061030&set=a.637368515102416

📰 Český Rozhlas Sever: V Chomutově a v Žatci se otevřou dvě nová Centra duševního zdraví pro děti

V Chomutově a Žatci začnou od nového roku fungovat nová Centra duševního zdraví pro děti. Cílem center bude poskytování psychologické a sociální pomoci dětem a mládeži od 7 do 18 let.

Celý článek: sever.rozhlas.cz/v-chomutove-a-v-zatci-se-otevrou-dve-nova-centra-dusevniho-zdravi-pro-deti-9098741

📰 Deník: Hrozil sebevraždou, teď hraje fotbal. Pomohla Naděje, chce expandovat z Terezína

Po roce úspěšného fungování na Litoměřicku chce charitativní organizace otevřít Centrum duševního zdraví pro děti a mládež s psychickými problémy i v Žatci a Chomutově, na podporu expanze spustila sbírku.

Celý článek: litomericky.denik.cz/zpravy_region/terezin-centrum-dusevniho-zdravi-nadeje-rozsireni-20231011.html

Založení projektu

Díky za Váš laskavý přístup, podporu a pomoc dětem.

Kamila Klupáková
10 000 Kč

Hodně sil!🙏

Dárce

Děkuji za Vaši práci. Z vlastní zkušenosti vím, jak obtížné je najít pomoc dětských psychologů a psychiatrů, když ji Vaše dítě nutně potřebuje.

Kristýna Matějovská
2 000 Kč

Děkuji za vaši práci.

Kamil Slivka

Děkuji za vaši práci pro lidi, rodiny a děti, kteří ji potřebují.

Zuzana Volková
2 000 Kč

Držím palce

Dárce

Díky za vaši práci 👍

Kamil Slivka
500 Kč

Fandím

Petr

Myslím, že takových center je zapotřebí víc, dětská duše je křehká a potřebuje péči jak ve své rodině, tak někdy i tu odbornou, proto vás podporuji. kaplan Naděje R. Rosický

Radovan Rosický
1 000 Kč

Držím palce!

Monika Veverková
1 000 Kč