21. června 2022 | Školení a podpora

Novinky a nové funkce v Darujme.cz

V rychle se rozvíjejícím digitálním světě je u online darování na prvním místě především bezpečnost, transparentnost, jednoduchost a rychlost.
Darujme.cz v tomto roce projde technologickým rozvojem, který zajistí, že bude pro organizace i dárce ještě více uživatelsky příjemným nástrojem. Níže najdete první novinky, další budeme postupně přidávat. Věříme, že vám pomohou ve vaší práci a udělají radost.

Nové funkce v Darujme.cz

Duplikace projektu

U každého projektu v administraci můžete využít novou funkci duplikace projektu. Vybraný projekt se zkopíruje se všemi nastaveními původního projektu a uloží se do sekce čekající na spuštění. U zkopírovaného projektu můžete dělat požadované úpravy, nastavit dobu trvání a spuštění projektu.

Počet dárců a vybraná částka na widgetu

Na widgetu stránky projektu si nově můžete zobrazit zvlášť počet dárců a zvlášť vybranou částku. Toto nastavení naleznete v Nastavení stránky projektu.

Filtrování stavu darů podle Selhalo

Pro zjednodušení filtrování darů jsme v administraci na stránce Dary přidali do filtru Podle data možnost Selhalo. Nyní si můžete vyfiltrovat dary podle data, kdy dar neproběhl.

Apple Pay

Na widgetu dárcovského formuláře nově najdete možnost platby přes Apple Pay. Díky tomu mohou dárci poslat dar jednoduše v Safari na iPhonu, iPadu nebo Macu. Věříme, že tato platební metoda ušetří vašim dárcům cenný čas a umožní jim rychlejší a bezpečnou cestu darování.

Tato platební metoda se zobrazuje pouze v prohlížeči Safari. Těm, kdo nemají iPhone, iPad nebo Mac, se nezobrazí.

Vložte do dárcovského formuláře vlastní obrázek

U projektu si nově můžete nastavit vlastní pozadí dárcovského formuláře vložením vlastního obrázku nebo nastavením barvy. Stačí v záložce projektů zvolit Upravit projekt a v sekci Informace o projektu vybrat možnost Editace pozadí dárcovského formuláře.

Využijte rozšířený export darů do excelu

V přehledu darů se nyní při exportu dat (např. do excelu) nově vypisují sloupce Datum ukončení daru a KomentářeDatum ukončení daru zobrazuje datum, kdy byl pravidelný dar ukončen dárcem v případě, že jej už nechce dále zasílat. Sloupec Komentáře zobrazuje poznámky a vzkazy, které dárci zaslali při darování, a zobrazují se i na stránce projektu na portálu Darujme.cz. Tyto dva sloupce najdete v exportu úplně na konci, za všemi již existujícími sloupci.

Sledujte dárce pomocí URL i na projekt

Uživatelé, kteří využívají pokročilejší možnosti Darujme.cz mohou v rámci URL zasílat své parametry ve vlastních polích dárcovského formuláře (tzv. custom fields). Nová funkcionalita umožňuje zasílat parametr přes stránku projektu.

 

Postrádáte v Darujme.cz nějakou funcionalitu? Chceme vám poskytovat tu nejlepší možnou podporu, a proto oceníme jakékoliv podněty a nápady ke zlepšení. Pojďme rozvíjet Darujme.cz společně. Stačí vyplnit tento krátký dotazník. Moc děkujeme!

SYSTÉM DARUJME.CZ VYUŽÍVAJÍ

Armáda spásy Člověk v tísni Greenpeace Adra Lékaři bez hranic Dejme dětem šanci