Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko - SOZLit


Životní prostředí Zvířata

CatPark - kočičí útulek

Situace kolem toulavých a opuštěných kočiček je urgentní a vybudování útulku a kočičího parku je jediná šance, jak dál pokračovat v pomoci. Pomozte nám vybudovat útulek se zahradou a kavárnou.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jmenuji se Lucie Oravcová a v roce 2017, jsem založila Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko ve zkratce SOZLit. A to hlavně kvůli zoufalé situaci s opuštěnými kočkami.

Od té doby se mi velmi změnil život a kočičí svět mě doslova pohltil, jak začnete není cesta zpět a těch koček bez domova, nemocných, strádajících neustále přibývá a není bohužel konce.

Vybudování útulku a kočičího parku - CatPark. 
Bez vaší pomoci to nezvládneme.

Aktuálně jsme v situaci, kdy není už místo pro další kočky v nouzi a naše malé prostory kočičkám již nestačí.

Situace je urgentní a vybudování útulku a kočičího parku je jediná šance, jak dál pokračovat v pomoci. V budoucnu chceme naši pomoc rozšířit i na pejsky, což bude jistě velkým přínosem pro obce v našem okolí.

Komu pomůžeme?

Výstavbou útulku a parku, budeme moci nadále pomáhat kočkám v nouzi. Kočky jsou bohužel na pokraji zájmu lidí i obcí a útulků je obrovský nedostatek.

Pomáháme kočkám i z České Lípy, Mladé Boleslavy, Neratovic, Panenského Týnce, Úštěka, záběr máme opravdu velký. Lidé jsou zoufalí, nacházejí vyhozená nemocná, zraněná koťata, ale útulky v okolí nejsou. Takže kdo jim má pomoci?

Tiše pláčou do noci. Bez maminky a pomoci.

Prosí o pomoc a často je nikdo neslyší. Mají hlad a nikdo je nevidí. Hlad, bolest a zima jsou tak jejich společníci.

Všechna tato nebohá stvoření se choulí v křoví, kde často trpí nejen hladem, ale nemocemi a parazity, kteří je užírají zaživa.

Váš finanční příspěvek nám pomůže opravit útulek tak, že budeme schopni přijmout více těchto kočiček a postarat se o jejich léčbu.

Téměř denně zoufalé kotě nebo kočka

Zanícené oči, rýma, koťata vyhublá na kost… náš téměř denní chleba. Tato stvoření jsou často na pokraji života a utrpení. Jejich oči, plné bolesti a zánětu, jsou tragickým důsledkem života na ulici, stejně jako rýma, která je pro ně velmi nepříjemná.

Když se k nám dostanou hladová a vyhublá koťata, jsou často na pokraji úhynu z nedostatku potravy.

V našem útulku se snažíme těmto opuštěným a nemocným kočkám poskytovat bezodkladnou péči. Jezdíme na veteriny, léčíme jejich záněty očí záněty, rýmu, průjmy, podáváme léky. Důležité je, že jim dáváme lásku a pozornost, které tak zoufale potřebují.

Tyto záchranářské mise nejenom zachraňují životy koček, ale také jim dávají druhou šanci na šťastný a zdravý život.

Staré a nechtěné kočičky. Postaráme se!

Péče o staré kočičky je důležitým, avšak často opomíjeným aspektem zvířecího dobrovolnictví. Starší kočky mohou čelit mnoha výzvám, od zdravotních problémů po sociální izolaci. Bohužel, nezájem lidí o adopci a péči o tyto kočky je alarmující. Mnoho z nich tak nachází útočiště v útulcích, kde je o ně postaráno, ale moc klidu nenacházejí.
V reakci na nezájem a osamělost, kterou mnoho starých koček zažívá, jsme se rozhodli vytvořit klidné a láskyplné místo i pro tyto kočičí staroušky. 

Chceme vytvořit prostředí, kde mohou tito tlapkoví veteráni dožít svá poslední léta v pohodlí a bezpečí, obklopeni péčí a pozorností, kterou si zaslouží. Snažíme se změnit předsudky a ukázat, že staré kočky mají stále tolik lásky na rozdávání a jsou skvělým přírůstkem do rodiny.

Bezpečné místo pro plaché kočičky

Plaché kočky často mnoho let strádají v útulcích, bez šance na domov, často přicházejí z míst, kde nejsou žádané, kde jsou na obtíž a hrozí jim likvidace.

Kočičí park bude pro ně místem trvalého bezpečného domova s volným pohybem po rozlehlé zahradě s plotem. A pokud nějaká kočička začne vyhledávat kontakt s člověkem, bude mít možnost najít domov.

Semináře, kavárna, mazlení

Park bude spojen s útulkem, kočičí kavárnou, bazárkem a prostory k setkávání lidí, kde budou probíhat semináře, vzdělávání, návštěvy škol. 

Bude možnost pomáhat jako dobrovolník při péči o kočičky, venčit pejsky, socializovat mazlením a pomáhat budovat komunitu přátel lidí a zvířat.

Chceme vzdělávat děti

Věříme, že vzdělávání dětí i středoškoláků o opuštěných kočkách má nepřehlédnutelný přínos pro budoucnost. Včasné seznámení s touto problematikou nejen zvyšuje povědomí o utrpení opuštěných koček, ale také formuje hodnoty empatie, péče a zodpovědnosti u mladých.

  1. Výchova empatie: Semináře nabízí možnost výchovy empatie a soucítění u dětí. Seznámení je s problematikou opuštěných koček v nich vytváří porozumění a citlivost k potřebám zvířat.
  2. Vzdělávání o zodpovědnosti: Pomáhá vytvořit povědomí o odpovědnosti v péči o domácí mazlíčky. Děti se učí, že adoptovat nebo pomáhat opuštěným zvířatům je zodpovědné rozhodnutí.
  3. Prevence opouštění zvířat: Informování dětí o důsledcích opouštění zvířat může přispět k prevenci této problematiky v budoucnu. Zvýšené povědomí může vést ke zvýšené odpovědnosti a péči vůči zvířatům.
  4. Inspirace k dobrovolnictví: Semináře mohou dětem poskytnout příležitost seznámit se s dobrovolnickými aktivitami v oblasti péče o zvířata. Může to být první krok k aktivní účasti v charitativních projektech.
Návštěvy žáků škol v útulku a parku mohou sloužit jako významný nástroj pro výchovu, vzdělávání a podporu etických hodnot ve spojení s péčí o zvířata.

Jak můžete pomoci s výstavbou útulku?

  1. Finanční příspěvek: Každý finanční příspěvek, ať je malý nebo velký, nám pomůže postavit bezpečné a láskyplné prostředí pro opuštěné kočky.
  2. Sdílení: Sdílejte naši sbírku na sociálních sítích, s rodinou, přáteli a známými. Čím více lidí se zapojí, tím větší šance máme na úspěch.
Vaše podpora není jenom pro nás, ale pro každou kočičku, které můžeme poskytnout bezpečný domov. Dejte nám šanci zachránit životy a uskutečnit sny opuštěných zvířat.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se Vám daří 👍

Růžena Antonová
500 Kč

Posílám aspon 500.

Věra Slaměníková
500 Kč