O projektu DARUJME.CZ

Jedná se  projekt Nadace VIA, jehož cílem je vytvořit a zpřístupnit neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro moderní formy dárcovství. Díky podpoře Nadace Vodafone Česká republika a Nadace České spořitelny nabízíme neziskovkám po splnění podmínek rychlý a bezpečný přístup k moderním platebním metodám. Realizaci projektu a zprostředkování nástroje online fundraisingu zajišťuje organizace Sdružení VIA.

DARUJME.CZ je také místem, kde se propojují světy – ten neziskový se ziskovým, soukromý s veřejným a český s mezinárodním. Jeho cílem je posilovat tato propojení prostřednictvím moderních technologií. Snažíme se dárcům nabízet snadný způsob podpory “jejich” neziskové organizace. Neziskovkám zase zprostředkováváme nástroje i znalosti potřebné k tomu, aby byly vidět i slyšet.

Projekt ležel v Nadaci VIA dlouhá léta v šuplíku. Čekal na dobu, kdy se internet stane masovou záležitostí i v České republice, neboť právě to byl a je jeden z hlavních předpokladů jeho úspěchu. Neméně důležitou podmínkou je přístup neziskovek k moderním technologiím a všem pozitivům, které jim nabízí. V momentě naplnění uvedených předpokladů jsme si pak uvědomili, že možnosti jejich využití jsou mnohem větší, než jsme si představovali.

Projekt Darujme.cz vznikl v rámci programu ROK JINAK (podpora od Nadace Vodafone Česká republika) Aleše Jeníka, který se v současnosti věnuje programu CRM PRO NEZISKOVKY (implementace salesforce.com).

Program DARUJME.CZ vznikl a funguje díky podpoře:

  • Nadace Vodafone Česká republika
  • Česká spořitelna, a.s.
  • Greendata – podpora serverhostingu službou Greenhousing
  • US EMBASSY

Díky novým technologiím jsme již spustili rovněž tyto projekty:

  • Platební nástroj pro neziskovky DARUJME.CZ.
  • Mezinárodní projekt TechSoup Česká republika umožňující přístup k softwarovým (i hardwarovým) darům předních IT společností za pouhý administrativní poplatek odpovídající několika procentům jejich tržní ceny.